parapsikoloji

Üçüncü Göz

Üçüncü Göz

Ücüncü göz açık olduğunda dünyayı daha yüksek bir bilinçle algılayıp görürüz.Altıncı çakramız olan üçüncü göz çakrası iki kaşımızın ortasında, alnımızda yer alır.

Meditasyonla , enerji ve esma çalışmalarıyla üçüncü gözümüzü şifalandırmak mümkün.

Meditasyonla, ister oturur vaziyette ister yatar pozisyonda durun nasıl rahat ediyorsanız onu yapın. İki elinizi alnınıza, kaşlarınızın ortasını kapatacak şekilde yerleştirin ve evrenden gelen beyaz ışık ile üçüncü gözünüzden bedeninize girerek tüm bedeninizi şifalandırdığını ve blokajları temizlediğini imgeleyin. Sadece bacaklarınızı çapraz (ayak ayak üstüne) hale getirmeyin enerji akışı kesilmesin.

Nefes egzersizleri, vücudunuzun çeşitli sistemlerini birbirine bağlamanıza ve fiziksel, zihinsel ve ruhsal yönleri harmanlamanıza yardımcı olur. Altıncı çakra için bu yönler arasındaki engelleri yıkmak çok önemlidir.

Uçucu yağlar ,lavanta ve gül yağı alnımıza ve kaşımızın ortasına sürerek kullanılabilir.

Doğal taşlardan ametist,kristal kuvars ve lapis lazuli ile uyumlanarak ücüncü gözümüzü aktive etmek mümkündür.

İslam tasavvufunda ilmel yakin, aynel yakin, hakkel yakın merteblerinde üçüncü göz aynel yakin ile temsil edilir. Kalb gözü denilen ”fuad” Necm suresinde geçer. ”Gözün gördüğünü gönül yalanlamadı.” der. Bu göz ilahi yansımaları seyrettiğin yerdir. Ayn Arapça göz demektir.

Ya Fettah ,Ya Rahman Ya Rahim Ya Alim esmaları ebced değerlerine göre okunabilir.

Şifalı günler.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir