Koç burcu ve özellikleri

Koç burcu ve özellikleri (21 Mart – 20 Nisan)

KOÇ BURCUNUN GENEL ÖZELLİKLERİ

Koç burcu

Yönetici Yıldızınız: Mars (Çekicilik, savaş ve seks temsilcisi)

Grubunuz: Ateş, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Uğurlu günü: Salı

Uğurlu Sayısı: 6, 9, 15, 343, 2618

Uğurlu Taşı: Renksiz Pırlanta, Beyaz Negef

Uğurlu Renkleri: Ateş Kırmızısı, Nar Çiçeği, Al

Uğurlu Çiçekleri: Lale, Gelincik, Papatya

Uğurlu Kokuları: Manolya, Lavanta Çiçeği, Itır

En Belirgin Özelliği: Cesaret

En Büyük İdeali: Zafer

En Büyük Hatası: Acelecilik

En Büyük Arzusu: Liderlik

Hoşlandığınız müzik: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar

Olası hastalıklarınız: Baş ve böbrek hastalıkları, yanıklar

Çok iyi anlaştığınız burçlar: Aslan, Yay

İyi anlaştığınız burçlar: Boğa, İkizler, Kova, Balık

Kötü anlaştığınız burçlar: Yengeç, Terazi, Oğlak

Ne iyi ne kötü: Başak, Akrep

Etkilendikleri: Güzel kokmaya özen gösterin. Lüks ve pahalı kokuları severler. Ucuz giyinmeyin.

Koç burcu kişilik özellikleri

Hareketli, enerjik, gözü pek, cesur ve en önemlisi öncülük, liderlik onların en önemli özelliklerindendir.

Çabuk heveslenen, hemen yeni bir konuya atılan fakat bundan sıkılan biridir. Özgürlüğüne çok düşkündür. Başkalarından ustun olmayı arzular ve hatta bu yüzden kıskançlığa da kapılabilir.

Düşüncelerini zaman kaybetmeden uygulamak isteyeceklerdir.Atılganlıkları yüzünden önlerine çıkan bazı engelleri görmemeleri yüzünden SIK SIK üzülebilirler. Bir işe başladıkları zaman onları destekleyen arkadaşları da varsa yapabileceklerinin en iyisini yaparlar.

Sırlarını başkalarına söylemezler.Güçlü bir iradeleri vardır. Ayni zamanda verimli, çalışkan, ne istediğini bilen ve istedikleri şeyi elde etmek için tutkuyla çalışan kişilerdir.

Kinci değildirler. Yuvalarına düşkündürler. Evlerini rahat ve yaşanır bir duruma getirmek için ellerinden geleni yaparlar. Anneleri ya da kendilerine yakın buldukları bir aile büyüğü onlar için büyük önem taşır.

Geleneklerine bağlıdırlar. Eski güzel günleri SIK SIK özlemle anarlar. Onlar çabuk sever ve yine çabuk bıkarlar. Genellikle çıkarlarını kollamasını bilir. Yalnız çabuk bıkması basariyi engelleyebilir.

Haksızlara asla dayanamazlar. Bu yüzden isyan eder ve akla gelmeyecek şeylere de kalkışabilirler.Hatta haksızlığa uğrayan tanımadikları kimseler de olsa yine de onu savunmaktan geri kalmazlar.

Eli çok açıktır. Ancak yaş ilerlemeye başlayınca paranın değerini anlayabilirler.

Yaşantılarını birisi ile paylaşmak zorunda olduklarını hissederler. Eşlerinin kendilerine hayranlık duymaları onları ruhsal açıdan doyurur.Uyumlu, huzur dolu bir yaşam onlar için çok önemlidir.çok erken yaslarda, gençlik çağında aşık olur ve evlenirler, sonuç uyuşmazlık olur. Duygulara önem vermelerine karşın dışa vurmaktan sakınırlar.

Aşırı kıskançlıkları onların yıkımına neden olabilir.

Fiziksel aktiviteye çok önem veren yükselen Koç’lar tembellikten hiç hoşlanmazlar ve durağan kalmak onların öfkelenmelerine neden olur. “İşleyen demir ışıldar” sözü onlar için söylenmiş gibidir.

Dinamizm ve atılganlığın getirdiği hesapsız bir dürüstlükleri vardır.

Direkt yaklaşımlarıyla insanları şaşırtabilir ve gerilemelerine sebep olabilirler.

Sözleri de yaklaşımları gibi keskindir. Yapmacıksız ve içlerinden geldiği gibi konuştukları için farkında olmadan acımasızca eleştirebilirler. Patavatsız olarak nitelendirilmemek için biraz sabırlı davranmayı öğrenmeleri gerekebilir.

Hareketsizlik, durağanlık, en büyük düşmanlarıdır. Yararsız islerde uğraşmak onları bir saatli bomba haline getirebilir.

Yükselen Koç’lar çalışkan oldukları için ayrı heves ve çalışkanlığı çevrelerinden de bekler ve bulamazlarsa hayal kırıklığına uğrarlar.

Hız onlar için son derece önemli bir göstergedir. Bunu aceleciliğe vardırmadıkları surece yaptıkları her iste basarili olabilirler.

Bir çocuk gibi içten ve dürüsttür. Sadakatsizlik onların kitaplarında yer almaz.

Parayı ve zevki sevdikleri için hiç düşünmeden harcayabilir, bu cömertliği bazen müsrifliğe vardırabilirler.

Koç, Zodyak’ın ilk burcudur, bu nedenle yeni başlangıçları ve doğumu temsil eder. Koç insanı doğal, içgüdüsel, taze, saf ve hayattan zevk alan bir yapıdadır. Böylece, bir yapı meselesi olarak, birlikte olduğu insanları yoran çekingenlik de ona yabancıdır.

Hayat onlar için heyecanlı bir macera anlamındadır. Her şeyden önce hayatın sunduklarını yakalamak ve her yönüyle hayatın tadını çıkarmak isterler.

Bazıları Koç’ta tipik egoistlik özelliklerinin bulunduğunu düşünürler, çünkü o, başkalarının kendi hakkında ne düşündüğünü, hareketlerinin onaylanıp onaylanmadığını öğrenmeye çalışmaz. Başkalarının, onu bildiğinden şaşırtmasına izin vermez. Koç, yaşamın her anında daimi bir meydan okuma görür. Koç insanı kendisini, cesareti, bireysel inisiyatifi ve enerjisi ile gösterir. Diğer yandan bunlar onun doğuştan gelen önderlik özellikleridir. Bunlar, yalnız hareket etme olarak da anlaşılabilir, aslında Koç her koşulda çok rahat yaşayabilir.

Olumlu özellikleri: Enerjik, cesaret verici, durdurulamaz, cesur, adanmış, kahraman, şefkatli

Olumsuz özellikleri: Kibirli, benmerkezci, itkisel, buyurgan, inatçı, umursamaz, kıskanç

En sevdiği şeyler: Rekabetçi oyunlar, rahat giysiler, yolculuk, tartışmak, kendini şaşırtıcı sözlü ve fiziksel kahramanlıklarla ifade etmek, liderlik, fiziksel güçlükler, spor

Nefret ettiği şeyler: Görmezden gelinmek, dar alanlar, kaybetmek, “hayır” kelimesi, hareketsizlik, gecikmeler

Gizli tutkuları: Bir numara olmak

Güçlü yanları: Cesur, kararlı, öz güvenli, coşkulu, iyimser, dürüst, tutkulu olmaları

Zayıf yanları: Sabırsız, dengesiz, çabuk öfkelenen, saldırgan olmaları

Burçlar üç farklı niteliğe göre gruplanır: Kardinal (öncü), değişken ve sabit burçlar. Koç dört kardinal burçtan biridir. Bu burçlar mevsimleri başlatır. Koç, baharı; Yengeç, yazı; Terazi, sonbaharı; Oğlak ise kışı başlatır. Bu burçlar özgün olmayı severler ve yaptıkları her şeyde birinci olmayı isterler. Akım belirleyicidirler; arkadaş ortamlarında partileri, organizasyonları onlar başlatan onlardır.

Zodyak’ın ilk burcu olan Koç varlığı her zaman enerjik ve çalkantılı bir başlangıca işaret eder. Koç burçları çalışma ortamlarında da arkadaş ortamlarında da her zaman hareket, hız ve rekabet peşindedir; her şeyde birinci olmaya çalışırlar. Yönetici gezegenleri Mars’ın ateş elementine ait olması nedeniyle Koç en aktif burçlardan biridir. Zaman zaman düşünmeden de olsa harekete geçmek onların doğasındadır.

Güneş, Koç burcuna olağanüstü organizasyon becerileri verir: Öğlen arasından önce tek seferde birden fazla işi bitirmeyi beceremeyen bir burcla karşılaşma ihtimaliniz düşüktür. Amaçları için mücadele etmeyi görev edinir, birlikteliğe ve takım çalışmasına önem verirler.

Koç burcu insan vücudunda başı yönetir ve başla birlikte harekete geçer. Kelimenin tam anlamıyla başları dik yürürler. Doğal olarak cesurdurlar ve bir şeyi denemekten ya da risk almaktan nadiren korkarlar. Hangi yaşta olursalar olsunlar bir gencin gücüne ve enerjisine sahip olurlar; verilen herhangi bir görevi çabucak yerine getirirler.

İlginizi çekebilir: Burçlara göre seyahat rehberi: Bir sonraki tatil planınızı burcunuza göre yapın

Cinsiyete göre Koç burcunun özelikleri

  • Koç burcu kadını

Koç burcu kadını âşık olduğunda dünyanın en çekici kadını gibi görünür. Duygularını tipik bir flört oyunu şeklinde gösterir ve uzun süre bekleyemez. Sevdiği kişiden bir hareket beklerken cinsel cazibesini göstermek için her şeyi yapar.

Koç burcu kadını – Cinsellik

Koç burcu kadınının libidosu yüksektir ama sadece doğru zamanda cinsel isteğini göstermeyi tercih eder. Kendini ne kadar çekici hissettiği çoğu zaman davranışlarından anlaşılır olsa da cinsel hayatının mümkün mertebe gizli kalmasını ister. Cinsellik konusunda içgüdülerinin farkındadır ve fiziksel yakınlaşma sırasında epey duygusuz olabilir: Cinsel ihtiyaçlarını karşılamayan bir erkekle evlenmek ve çocuk yapmak şöyle dursun, herhangi bir şekilde romantik bir ilişkiyi sürdürmek onlar için imkansızdır.

Koç burcu kadını – İlişkiler

Koç kadını eğer aşıksa sadakatli biri olur ve her zaman sevdiği kişinin yanındadır. Pek çok durumda Koç kadınının iki kişi için yeteri kadar enerjisi vardır. Lakin eğer aşık değilse ilişkisi son derece gelgitli olur. Özgürlüğüne düşkündür; duygularını çok fazla gösteren birine karşılık veremeyeceğini düşündüğü anda kolayca ilişkiyi bitirir.

Koç burcu kadınının sevdiği ve sevmediği şeyler

Koç burcu kadını sağlıklı bir libidosu ve güçlü düşünceleri olan, samimi ve tutkulu biridir. Yine de inatçı ve sabırsız olabilir. En büyük kusurları, başkalarının kendi işlerini kendileri yapma ihtiyacını anlamamalarıdır. Bu da karışmaması gereken işlere karışmasına yol açabilir.

Koç burcu kadınına ne hediye alınır?

Koç kadını sade ve açık renkli pratik hediyeleri sever. Giydiği her şey açık ve saldırgan olmayan bir biçimde cinselliklerini sergilemelidir. Mücevher almak iyi bir seçenek olmayabilir; ya çok severler ya da hiç sevmezler. Bununla beraber pahalı ve dikkat çekmeyen bir hediye alırsanız bunu bir yakınlık belirtisi olarak görürler.

  • Koç burcu erkeği

Koç burcu erkeği – Aşk

Koç burcu erkeği âşıksa eğer öyle ya da böyle anlarsınız. Bu durumdayken davranışlarının iki ucu vardır. Bir savaşçı olarak aşkı için, istediği kişinin kalbi için savaşma ihtiyacı hisseder ve bu yolda onu hiçbir şey durduramaz. Yani ilgilendiği kişinin dikkatini kazanma çabasında ısrarcıdır. Diğer uçta ise Koç erkeği kendi duygularını anlamaktan aciz bir adama dönüşür. Bu da onu mesafeli, hatta öfkeli hale getirir. Ne hissettiğini anlatamaz, konuşma yetisini kaybetmiş birine döner.

Koç burcu erkeği – Cinsellik

Bir Koç erkeği her zaman cinselliğinden emindir. İlk adımı atmaktan çekinmez ve bedenine güvenir. Partnerinin onun vücuduna ilgi göstermesinden hoşlanır ve vücudunu sergileyecek kadar kendinden emindir. Kötü özelliği ise fazlasıyla sabırsız olmasıdır.

Koç burcu erkeği – İlişkiler

Genel olarak Koç erkeği için ilişkiler kolay değildir. Sevgilisiyle iletişim kurmak, merhamet duymak ve iki kişi için düşünmek gerektiğinde zorlanırlar. Her şeyi tek başlarına yapmayı severler ve onların liderliğini takip edecek kadar enerjik bir sevgili bulmanın zor olduğunu düşünürler. Koç erkeğiyle sağlıklı bir ilişki yaşamak istiyorsanız, maddi ve manevi anlamda bağımsız kalabilmeniz önemlidir.

Koç burcu erkeğinin sevdiği ve sevmediği şeyler

Koç erkeği çekici, güçlü ve özgüvenlidir. Yeni ve heyecan verici şeylere her zaman hazırdır. İlk adımı atmaktan çekinmez. Bununla beraber kendinden başka kimse için pek bir şey hissetmez. Kaba, bencil ve itkisel olabilir. Her ilişkiye kendi üstünlüğünü ispat edeceği bir savaş arenası muamelesi gösterebilir.

Koç burcu erkeğine ne hediye alınır?

Keskin, kırmızı renkli şeyleri severler. Hediye olarak bir İsviçre çakısı, bir alet seti alabilirsiniz. Erkeksiliğini vurgulayan hediyeler hoşuna gider. Alacağınız hediye üzerinde çok düşünmeye gerek yok; o da sizinki üzerinde çok düşünmeyecektir.

Koç burcunun burç uyumu

Koç burcunun en iyi anlaştığı burçlar

İkizler -Koç uyumu

Koç-İkizler ilişkisi her zaman hareket ve heyecan dolu enerjik bir ilişkidir. Koç ve İkizler, birlikte bilgiye olan açlıklarını gidermeyi, bir şeyler keşfetmeyi çok seveceklerdir. Cinsel açıdan ise Koç burcu yönetmeyi severken, İkizler burcu yenilikçi yönünü deneme fırsatına bol bol sahip olacağı için çok mutlu olacaktır.

Yay – Koç uyumu

Yay burcu, Koç burcunun doğal zevklerine hitap eden bir diğer enerjik burçlardan biridir. Her ikisi de sosyalleşmeyi sever, hareketli ve içgüdüseldir. Bu nedenle ilişkileri eğlence ve yeni keşiflerle dolu olacaktır. Ayrıca ten uyumları da son derece yüksektir; aralarındaki bu uyum ilişkilerine de yansıyacaktır.

Aslan – Koç uyumu

Eğer Aslan’la Koç, sahne ışığını paylaşmayı, almak kadar vermeyi öğrenebilirseler ilişkileri son derece enerjik ve özel bir birliktelik olur. Ayrıca cinsel açıdan da son derece uyumlu oldukları için aktif ve macera dolu bir cinsel hayatları olur.

Koç burcunun anlaşamadığı burçlar

Başak – Koç uyumu

Koç burcunun liderlik arzusu, Başak burcunun kılı kırk yaran, eleştiren tarafıyla çatışır. Aynı zamanda cinsel enerjileri de birbirinden farklıdır. Koç burcu oldukça cesur ve girişkenken, Başak burcunun cinsel enerjisini açığa çıkarabilmesi için zamana ve sabra ihtiyacı vardır. Bu ilişki ancak her iki taraf da sabırlı olursa başarılı olabilir.

Oğlak – Koç uyumu

Koç burcu da Oğlak burcu da doğuştan liderdir ama ikisinin liderliği farklı yöndedir. Para konusunda kavga etme ihtimalleri yüksektir çünkü Koç burcunun müsrif bir tarafı varken Oğlak burcu daha tutumludur. Ayrıca Koç burcu çeşitliliği ve yeniliği severken Oğlak burcu geleneklere sadıktır; bu da yine anlaşmazlığa yol açar. Kısacası bu iki burç her açıdan uyumsuzdur.

Boğa – Koç uyumu

Boğa burcu ve Koç burcunun hayata yaklaşımları birbirinden farklı olduğu için uzlaşmakta zorlanırlar. Koç burcu enerjik ve sürekli koşturmaca halindeyken Boğa burcu yavaştır ve harekete geçmek için acele etmez. Koç burcu macerayı ve yeni şeyler denemeyi severken Boğa burcu evde oturmayı tercih eder. Boğa burcu para kazanmaya önem verirken Koç burcu daha ziyade parayı harcamakla ilgilenir; yani para da çoğu zaman kavga konusu olur. Her ne kadar her iki taraf da üzerine düştüğünde bir dengeyi tutturabilseler de çoğu Boğa-Koç birliktelikleri kısa süreli olma eğilimindedir.

Belirsizler

Koç – Koç uyumu

Aynı burçtan pek çok birliktelikte olduğu gibi iki Koç bir araya geldiğinde enerjik, harika bir ilişki de olabilir korkunç bir ilişki de. Çünkü hiçbiri ilişkideki yardımcı rolü oynamak istemez. Taraflar zaman zaman kontrolü diğerinin eline bırakmayı öğrenebilirseler uzun süreli bir ilişki olabilir.

Terazi – Koç uyumu

Koç burcuyla Terazi burcu çoğu zaman başlangıçta aralarında güçlü bir bağ olduğunu düşünürler. Ayrıca her ikisinin de libidosu yüksek olduğu için birbirlerini cinsel açıdan da cazip bulabilirler. Ancak eğer Koç burcu ilişkinin diğer bölümlerinde eğlencesine düşkün olan Terazi’den çok fazla şey talep ederse Terazi’nin oynak ibresi daha güzel olanaklara doğru yönelir. Bazen fiziksel bağ ilişkiyi sürdürmeye yetse de ilişkinin akıbeti birbirlerinin eksikliklerini tamamlamalarına bağlıdır.

Koç burcuna uygun meslekler

Koç burcu parlak fikirler üretmeyi ve insanları fikirlerinin peşinden sürüklemeyi sever. Zodyak’ın en rekabetçi burcu olmasının yanında aynı zamanda ilk burcudur ve yaptıkları her işte ilk olmayı severler. Zorluklarla karşılaşmaktan keyif alırlar. Kendi alanlarında bir liderin sahip olması gereken cesarete sahiptirler. “Yönetici gezegeni Mars olan Koçlar, lider ruhları sayesinde itfaiyeci, ordu çalışanı, mühendis, antrenör, şovmen, kasap, marangoz, cerrah, matematikçi, müzisyen, mühendis, satışçı, elektronik mühendisi, dişçi olabilirler.”

Koç burcu ünlüler

Leonardo da Vinci,

Vincent van Gogh,

Emma Watson,

Jackie Chan,

Robert Downey Jr.,

Lady Gaga,

Charlie Chaplin,

Mariah Carey,

Kristen Stewart,

Elton John,

Keira Knightley,

Quentin Tarantino,

Marlon Brando,

Victoria Beckham,

Sarah Jessica Parker,

Eric Clapton,

Ronaldinho,

 Olumlu Yanları: Öncülük ve macera ruhu. Girişkenlik. Adam yönlendirme. Hedef belirleme özelliği. Yüksek Enerji. Engelleri aşabilme yetişi. Sınırlamalardan nefret. Liderlik. Dürüstlük. Hazır cevaplık. Canlılık.

 Olumsuz Yanları: Egoizm. Kararları yıkmak. Kendini öne sürmek, ileri-ye çıkartmak. Alaycı, isyankar. Sabırsız. Saldırgan. Hiddetli. Ani çıkışlar

Koç Takım Yıldızı (Astronomi)

Koç takım yıldızındaki başlıca yıldızlar, Shedar, Ruckbah ve Dat el Cursa’dır. İlk dekanatta, Cassiopeia, ortada Cetus, sonda ise Perseus yer alır.

 Koç Burcu Kadını Genel Özellikleri

Koç burcu kadını hareketli, konuşkan ve girişimci yapısıyla dikkat çeker. Oldukça da esprilidir. Alımlı, atletik yapılı ve narindir. Eleştirmeyi ve hoşlanmadığı şeyleri mutlaka dile getirir. Toplum içerisinde cazibe ve farklılığıyla dikkat çeker.

Koç kadını iş hayatında oldukça hırslı ve idealisttir. Aklına koyduğunu mutlaka gerçekleştirmek ister ve çizdiği yolda hiç şaşmadan ilerler.Zamanı kullanmayı iyi bilir ve çalışkandır. Koç kadını özellikle içten ve sempatik tavırlarıyla arkadaş çevresinde aranan eğlenceli bir dosttur. İçten içe biraz tedirgin ve huzursuzdur. Kendisini fazlasıyla tenkit eder ve hep bir yarış içerisindeymiş gibi kendiyle çok uğraşır. Dostlarına ve sevdiklerine çok önem verir ve fazlasıyla fedakardır.

Duygusal yapısı oldukça hassas olduğu için olumsuz tenkitler onu fazlasıyla kırabilir. Evine ve ailesine çok düşkündür ve bu konuda da her konuda olduğu gibi mükemmeliyetçidir.

Sürekli hareketli olmayı seven Koç burcu kadını boş zamanlarında da sosyal aktivitelerde bulunmak, spor yapmak ve dostlarıyla vakit geçirmekten çok keyif alır.

  Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

Koç burcu erkeği kendine güvenen, hareketli ve enerjik yapısıyla toplum içinde fark edilir. Otoriterdir ve otorite kurmaktan keyif alır. Dik başlıdır ve hata yaptığında bunu kabul etmek istemez ve bencil davranışlar sergiler.

Koç burcu erkeği özgürlüğüne fazlasıyla düşkündür. Dostları ve arkadaşları için yapmayacağı şey yoktur. İnsanlara yardım etmeyi ve onların sorunlarını paylaşmayı sever. Cömerttir ve maddi anlamda da özgür olmayı sever. Kendi işini kurmak ve yürütmek onlar için çok daha caziptir.Başkalarından emir almaktan hoşlanmaz.

Koç burcu erkeği incindiği zaman oldukça kırıcı olur ve sözünü sakınmaz. Tenkitçidir, sert bir dille eleştirebilir. Ev hayatına ve ailesine oldukça düşkündür, fakat dışarıdaki hayatını da fazlasıyla sever. Bu onun yerinde duramayan hareketli yapısından kaynaklanmaktadır. Daima kendini evinde huzurlu ve rahat hissetmek ister.

Not: Bu içerik için Wikipedia dan beslenilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir